Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 514946

Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities


Kovač, Sanja; Pečarić, Josip
Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 17 (2013), 181-188 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
Generalization of perturbed trapezoid formula and related inequalities

Autori
Kovač, Sanja ; Pečarić, Josip

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 17 (2013); 181-188

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Harmonic polynomials; Legendre polynomials; perturbed trapezoid inequalities

Sažetak
We derive some new inequalities for perturbed trapezoid formula and give some sharp and best possible constants.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
160-0372794-2813 - Harmonijska analiza na realnoj poluprostoj Liejevoj algebri (Mladen Božičević, )

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Geotehnički fakultet, Varaždin

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews (MathSciNet)