Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 50275

Surjective simplicial inverse systems


Uglešić, Nikica; Červar, Branko
Surjective simplicial inverse systems // Mathematical Communications, 5 (2000), 51-60 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 50275 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Surjective simplicial inverse systems

Autori
Uglešić, Nikica ; Červar, Branko

Izvornik
Mathematical Communications (1331-0623) 5 (2000); 51-60

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Topologically complete space; (strongly) paracompact (locally compact) space; Lindelöf space; normal covering; nerve; polyhedron; simplicial mapping; canonical mapping; proper mapping; inverse system; limit; resolution.

Sažetak
Every topologically complete space embeds as a deformation retract in a topologically complete space which is the limit of a polyhedral inverse system with surjective and simplicial (fixed triangulations) bonding mappings. Moreover, the corresponding homotopy category and its full subcategory are equivalent. The same also holds for several subclasses of the class of all topologically complete spaces: paracompact spaces, Lindelöf spaces, countably compact spaces, strongly paracompact spaces, paracompact (σ-compact) locally compact spaces, compact Hausdorff spaces.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037006

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Branko Červar (autor)

Avatar Url Nikica Uglešić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Uglešić, Nikica; Červar, Branko
Surjective simplicial inverse systems // Mathematical Communications, 5 (2000), 51-60 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Uglešić, N. & Červar, B. (2000) Surjective simplicial inverse systems. Mathematical Communications, 5, 51-60.
@article{article, year = {2000}, pages = {51-60}, keywords = {Topologically complete space, (strongly) paracompact (locally compact) space, Lindel\"{o}f space, normal covering, nerve, polyhedron, simplicial mapping, canonical mapping, proper mapping, inverse system, limit, resolution.}, journal = {Mathematical Communications}, volume = {5}, issn = {1331-0623}, title = {Surjective simplicial inverse systems}, keyword = {Topologically complete space, (strongly) paracompact (locally compact) space, Lindel\"{o}f space, normal covering, nerve, polyhedron, simplicial mapping, canonical mapping, proper mapping, inverse system, limit, resolution.} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Referativnij žurnal
  • Zentralblatt fur Mathematik
  • Mathematical Reviews





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font