Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 500845

Domination numbers of m-cactus chains


Majstorović, Snježana; Klobučar, Antoaneta; Došlić, Tomislav
Domination numbers of m-cactus chains // Ars combinatoria, 125 (2016), 11-22 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Domination numbers of m-cactus chains

Autori
Majstorović, Snježana ; Klobučar, Antoaneta ; Došlić, Tomislav

Izvornik
Ars combinatoria (0381-7032) 125 (2016); 11-22

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
M-cactus chain ; minimum dominating set ; domination number ; perfect dominating set

Sažetak
In this paper we present an explicit formulas for domination numbers of equidistant m-cactus chains and find the corresponding minimum dominating sets. For an arbitrary m-cactus chain, we establish the lower and the upper bound for its domination number. We find some extremal chains with respect to this graph invariant.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )
235-2352818-1042 - Pasivna kontrola mehaničkih modela (Ninoslav Truhar, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus