Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 495051

Thermal regimes of non-asymptotically thin thermal-protective covering


Kochubey, O. O.; Mamuzić, Ilija; Polyakov, M. V.; Serbichenko, D. M.; Yevdokymov, D. V.
Thermal regimes of non-asymptotically thin thermal-protective covering // Sažeci predavanja s 9. međunarodnog simpozija Hrvatskog metalurškog društva SHMD '2010. "Materijali i metalurgija", tiskano u Metalurgija 49 (2010) 3 / Mamuzić, Ilija (ur.).
Zagreb: Hrvatsko metalurško društvo, 2010. str. 234-234 (poster, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)


Naslov
Thermal regimes of non-asymptotically thin thermal-protective covering

Autori
Kochubey, O. O. ; Mamuzić, Ilija ; Polyakov, M. V. ; Serbichenko, D. M. ; Yevdokymov, D. V.

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni

Izvornik
Sažeci predavanja s 9. međunarodnog simpozija Hrvatskog metalurškog društva SHMD '2010. "Materijali i metalurgija", tiskano u Metalurgija 49 (2010) 3 / Mamuzić, Ilija - Zagreb : Hrvatsko metalurško društvo, 2010, 234-234

Skup
9. međunarodni simpozij Hrvatskog metalurškog društva "SHMD '2010. : Materijali i metalurgija"

Mjesto i datum
Šibenik, Hrvatska, 20-24.06.2010

Vrsta sudjelovanja
Poster

Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija

Ključne riječi
Non-asymptotically thin thermal-protective covering

Sažetak
Asymptotic mathematical model of temperature field in such coverings is developed in the present work. According to zero approximation of this model the temperature distribution across non-asymptotic thin layer is quasi-stationary. Temperature distributions in following approximations are quite simple too. Thus the proposed model gives an opportunity to easy design of thermal protective covering effect with enough high accuracy, what is impossible by conventional methods.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Metalurgija



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
120-1201787-1491 - Oblikovanje deformiranjem i svojstva novih metalnih materijala (Ilija Mamuzić, )

Ustanove
Metalurški fakultet, Sisak

Autor s matičnim brojem:
Ilija Mamuzić, (27862)