Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 491728

On inequalities complementary to Jensen's inequality


Klaričić Bakula, Milica; Matić, Marko; Pečarić, Josip
On inequalities complementary to Jensen's inequality // Matematički bilten, 32 (2008), 17-27 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
On inequalities complementary to Jensen's inequality

Autori
Klaričić Bakula, Milica ; Matić, Marko ; Pečarić, Josip

Izvornik
Matematički bilten (0351-336X) 32 (2008); 17-27

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Convex functions; Jensen's inequality; complementary inequalities

Sažetak
In this paper we give generalizations of two complementary inequalities proved by Pečarić and Mesihović. We also show that a generalization of Niculescu's inequality obtained by M. Dincă, S. Rădulescu and M. Bencze is a simple consequence of an older theorem proved by Pečarić and Mesihović. We give an example which shows that a conjecture stated by M. Dincă, S. Rădulescu and M. Bencze is incorrect.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet