Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 465154

Euler harmonic identities and moments of real Borel measures


Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić , Marko
Euler harmonic identities and moments of real Borel measures // Mathematical inequalities & applications, 12 (2009), 4; 733-743 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 465154 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Euler harmonic identities and moments of real Borel measures

Autori
Čivljak, Ambroz ; Dedić, Ljuban ; Matić , Marko

Izvornik
Mathematical inequalities & applications (1331-4343) 12 (2009), 4; 733-743

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Ostrowski inequality; Gruss-type inequalities; real Borel measures

Sažetak
Generalizations of Euler identities involving $\mu$-harmonic sequences of functions and moments of real Borel measure $\mu$ are established. Some Ostrowski and Euler-Gruss type inequalities for functions of various classes are proved.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
177-1170889-3039 - Nejednakosti i numerička analiza
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Matić, Marko, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Profili:

Avatar Url Ambroz Čivljak (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić , Marko
Euler harmonic identities and moments of real Borel measures // Mathematical inequalities & applications, 12 (2009), 4; 733-743 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Čivljak, A., Dedić, L. & Matić , M. (2009) Euler harmonic identities and moments of real Borel measures. Mathematical inequalities & applications, 12 (4), 733-743.
@article{article, author = {\v{C}ivljak, Ambroz and Dedi\'{c}, Ljuban and Mati\'{c}, Marko}, year = {2009}, pages = {733-743}, keywords = {Ostrowski inequality, Gruss-type inequalities, real Borel measures}, journal = {Mathematical inequalities and applications}, volume = {12}, number = {4}, issn = {1331-4343}, title = {Euler harmonic identities and moments of real Borel measures}, keyword = {Ostrowski inequality, Gruss-type inequalities, real Borel measures} }
@article{article, author = {\v{C}ivljak, Ambroz and Dedi\'{c}, Ljuban and Mati\'{c}, Marko}, year = {2009}, pages = {733-743}, keywords = {Ostrowski inequality, Gruss-type inequalities, real Borel measures}, journal = {Mathematical inequalities and applications}, volume = {12}, number = {4}, issn = {1331-4343}, title = {Euler harmonic identities and moments of real Borel measures}, keyword = {Ostrowski inequality, Gruss-type inequalities, real Borel measures} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • Compu-Math Citation Index
  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font