Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 450314

A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions


Barić, Josipa; Matković, Anita; Pečarić, Josip
A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions // Mathematical and computer modelling, 51 (2010), 9-10; 1230-1239 doi:10.1016/j.mcm.2010.01.005 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions

Autori
Barić, Josipa ; Matković, Anita ; Pečarić, Josip

Izvornik
Mathematical and computer modelling (0895-7177) 51 (2010), 9-10; 1230-1239

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Jensen-Mercer operator inequality; superquadratic functions; operator power means of Mercer's type

Sažetak
A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions, which is a refinement of the Jensen-Mercer operator inequality for convex functions, is proved. The result obtained is used to refine some comparison inequalities between operator power and quasi-arithmetic means of Mercer's type.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet


Citati