Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 440723

More on the two-point Ostrowski inequality


Matić, Marko; Ungar, Šime
More on the two-point Ostrowski inequality // Journal of Mathematical Inequalities, 3 (2009), 3; 417-426 doi:10.7153/jmi-03-42 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 440723 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
More on the two-point Ostrowski inequality

Autori
Matić, Marko ; Ungar, Šime

Izvornik
Journal of Mathematical Inequalities (1846-579X) 3 (2009), 3; 417-426

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Integral inequality; two-point Ostrowski; <i>p</i> -norm.

Sažetak
We improve the previous results of Pečarić and Ungar on the <i>L<sub>p</sub></i>-version of an inequality similar to the two-point Ostrowski inequality of Matić and Pečarić.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
037-0372791-2802 - Teorija dimenzije i oblika (Mardešić, Sibe, MZOS ) ( POIROT)
037-2453075-1045 - Matematički temelji prirodnih i društvenih spoznaja (Miriam Bruckler, Franka, MZOS ) ( POIROT)
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Matić, Marko, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Profili:

Avatar Url Šime Ungar (autor)

Avatar Url Marko Matić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Matić, Marko; Ungar, Šime
More on the two-point Ostrowski inequality // Journal of Mathematical Inequalities, 3 (2009), 3; 417-426 doi:10.7153/jmi-03-42 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Matić, M. & Ungar, Š. (2009) More on the two-point Ostrowski inequality. Journal of Mathematical Inequalities, 3 (3), 417-426 doi:10.7153/jmi-03-42.
@article{article, year = {2009}, pages = {417-426}, DOI = {10.7153/jmi-03-42}, keywords = {Integral inequality, two-point Ostrowski, p -norm.}, journal = {Journal of Mathematical Inequalities}, doi = {10.7153/jmi-03-42}, volume = {3}, number = {3}, issn = {1846-579X}, title = {More on the two-point Ostrowski inequality}, keyword = {Integral inequality, two-point Ostrowski, p -norm.} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI


Citati





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font