Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 438697

Geodesics and geodesic spheres in ^ SL(2 ; R) geometry


Divjak, Blaženka; Erjavec, Zlatko; Szabolcs, Barnabas; Szilagyi, Brigitta
Geodesics and geodesic spheres in ^ SL(2 ; R) geometry // Mathematical communications, 14 (2009), 2; 413-424 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 438697 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Geodesics and geodesic spheres in ^ SL(2 ; R) geometry

Autori
Divjak, Blaženka ; Erjavec, Zlatko ; Szabolcs, Barnabas ; Szilagyi, Brigitta

Izvornik
Mathematical communications (1331-0623) 14 (2009), 2; 413-424

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
SL(2; R) geometry; geodesics; geodesic sphere

Sažetak
In this paper geodesics and geodesic spheres in ^ SL(2 ; R) geometry are considered. Exact solutions of ODE system that describes geodesics are obtained and discussed, geodesic spheres are determined and visualization of ^ SL(2 ; R) geometry is given as well.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
016-0372785-0892 - Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (Divjak, Blaženka, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin

Profili:

Avatar Url Blaženka Divjak (autor)

Avatar Url Zlatko Erjavec (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Divjak, Blaženka; Erjavec, Zlatko; Szabolcs, Barnabas; Szilagyi, Brigitta
Geodesics and geodesic spheres in ^ SL(2 ; R) geometry // Mathematical communications, 14 (2009), 2; 413-424 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Divjak, B., Erjavec, Z., Szabolcs, B. & Szilagyi, B. (2009) Geodesics and geodesic spheres in ^ SL(2 ; R) geometry. Mathematical communications, 14 (2), 413-424.
@article{article, year = {2009}, pages = {413-424}, keywords = {SL(2, R) geometry, geodesics, geodesic sphere}, journal = {Mathematical communications}, volume = {14}, number = {2}, issn = {1331-0623}, title = {Geodesics and geodesic spheres in \^{} SL(2 ; R) geometry}, keyword = {SL(2, R) geometry, geodesics, geodesic sphere} }
@article{article, year = {2009}, pages = {413-424}, keywords = {SL(2, R) geometry, geodesics, geodesic sphere}, journal = {Mathematical communications}, volume = {14}, number = {2}, issn = {1331-0623}, title = {Geodesics and geodesic spheres in \^{} SL(2 ; R) geometry}, keyword = {SL(2, R) geometry, geodesics, geodesic sphere} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • INSPEC
  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts
  • SCIE, Comact-Math





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font