Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 430168

A Variant of the Jensen-Mercer Operator Inequality for Superquadratic Functions


Barić, Josipa; Matković, Anita; Pečarić, Josip
A Variant of the Jensen-Mercer Operator Inequality for Superquadratic Functions // International Congress on Mathematics MICOM 2009, Book of Abstracts / Dodunekov, Stefan ; Eraković, Vesna (ur.).
Skopje: Union of Mathematicans of Macedonia, 2009. str. 15-15 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)


Naslov
A Variant of the Jensen-Mercer Operator Inequality for Superquadratic Functions

Autori
Barić, Josipa ; Matković, Anita ; Pečarić, Josip

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni

Izvornik
International Congress on Mathematics MICOM 2009, Book of Abstracts / Dodunekov, Stefan ; Eraković, Vesna - Skopje : Union of Mathematicans of Macedonia, 2009, 15-15

Skup
International Congress on Mathematics MICOM 2009

Mjesto i datum
Ohrid, Makedonija, 16-20.09.2009.

Vrsta sudjelovanja
Predavanje

Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija

Ključne riječi
Jensen-Mercer operator inequality; superquadratic functions; operator means of Mercer's type

Sažetak
A variant of the Jensen-Mercer operator inequality for superquadratic functions, which is a refinement of the Jensen-Mercer operator inequality for convex functions, is proved. Obtained result is used to refine some comparison inequalities between operator power and quasi-arithmetic means of Mercer's type.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split