Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 429337

General two-point and four-point quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities


Klaričić Bakula, Milica; Pečarić, Josip; Ribičić Penava, Mihaela
General two-point and four-point quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities // International Congress on Mathematics MICOM 2009, Book of Abstracts / Dodunekov, Stefan ; Eraković, Vesna (ur.).
Skopje: Union of Mathematicans of Macedonia, 2009. str. 13-14 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)


Naslov
General two-point and four-point quadrature formulae based on the weighted Montgomery identity and related inequalities

Autori
Klaričić Bakula, Milica ; Pečarić, Josip ; Ribičić Penava, Mihaela

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni

Izvornik
International Congress on Mathematics MICOM 2009, Book of Abstracts / Dodunekov, Stefan ; Eraković, Vesna - Skopje : Union of Mathematicans of Macedonia, 2009, 13-14

Skup
MASSEE International Congress on Mathematics MICOM 2009

Mjesto i datum
Ohrid, Makedonija, 16-20.09.2009

Vrsta sudjelovanja
Predavanje

Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija

Ključne riječi
Two-point quadrature; Four-point quadrature; Hadamard's inequalities; Montgomery identity

Sažetak
We establish two types of general open two-point and closed four-point weighted quadrature formulae. Obtained formulae are used to present some Hadamard type and Ostrowski type inequalities for α -L-Hölder functions. These results are applied to establish error estimates for several Gauss-Chebyshev quadratures.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )
235-2352818-1034 - Nelinearni problemi procjene parametara u matematičkim modelima (Dragan Jukić, )

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split,
Sveučilište u Osijeku, Odjel za matematiku