Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 416135

Cauchy type mean-value theorems for mid-point and trapezoidal quadrature formulas


Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
Cauchy type mean-value theorems for mid-point and trapezoidal quadrature formulas // Southeast Asian bulletin of mathematics, 33 (2009), 5; 891-898 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 416135 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Cauchy type mean-value theorems for mid-point and trapezoidal quadrature formulas

Autori
Pečarić, Josip ; Rodić Lipanović, Mirna

Izvornik
Southeast Asian bulletin of mathematics (0129-2021) 33 (2009), 5; 891-898

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Cauchy type mean-value theorems; Hermite-Hadamard inequality

Sažetak
Some mean-value theorems of the Cauchy type were given in [J. E. Pečarić, I. Perić and H. M. Srivastava: A family of the Cauchy type mean-value theorems, J. Math. Anal. Appl. 306 (2005) 730-739.] and [J. E. Pečarić, M. Rodić Lipanović and H. M. Srivastava: Some mean-value theorems of the Cauchy type, Fract. Calc. Appl. Anal. 9, No. 2 (2006), 143-158.]. Following some of the results given in [J. E. Pečarić, I. Perić and H. M. Srivastava: A family of the Cauchy type mean-value theorems, J. Math. Anal. Appl. 306 (2005) 730-739.], a few similar interesting results are presented here.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
Cauchy type mean-value theorems for mid-point and trapezoidal quadrature formulas // Southeast Asian bulletin of mathematics, 33 (2009), 5; 891-898 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Pečarić, J. & Rodić Lipanović, M. (2009) Cauchy type mean-value theorems for mid-point and trapezoidal quadrature formulas. Southeast Asian bulletin of mathematics, 33 (5), 891-898.
@article{article, year = {2009}, pages = {891-898}, keywords = {Cauchy type mean-value theorems, Hermite-Hadamard inequality}, journal = {Southeast Asian bulletin of mathematics}, volume = {33}, number = {5}, issn = {0129-2021}, title = {Cauchy type mean-value theorems for mid-point and trapezoidal quadrature formulas}, keyword = {Cauchy type mean-value theorems, Hermite-Hadamard inequality} }
@article{article, year = {2009}, pages = {891-898}, keywords = {Cauchy type mean-value theorems, Hermite-Hadamard inequality}, journal = {Southeast Asian bulletin of mathematics}, volume = {33}, number = {5}, issn = {0129-2021}, title = {Cauchy type mean-value theorems for mid-point and trapezoidal quadrature formulas}, keyword = {Cauchy type mean-value theorems, Hermite-Hadamard inequality} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font