Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 415698

Generalized Steffensen means


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Generalized Steffensen means // Bulletin of the Iranian Mathematical Society, 36 (2010), 1; 83-91 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 415698 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Generalized Steffensen means

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip

Izvornik
Bulletin of the Iranian Mathematical Society (1017-060X) 36 (2010), 1; 83-91

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Steffensen inequality; log-convexity; mean-value theorem

Sažetak
Using Steffensen's inequality and log-convexity method mean-value theorem, we introduce new means and then we establish their monotonicity properties. This paper also generalize some parts of theory given in [J. Jakšetić, J.E. Pečarić, Steffensens means, J. Inequal Appl. 2 (2008), 487- 498.].

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Generalized Steffensen means // Bulletin of the Iranian Mathematical Society, 36 (2010), 1; 83-91 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jakšetić, J. & Pečarić, J. (2010) Generalized Steffensen means. Bulletin of the Iranian Mathematical Society, 36 (1), 83-91.
@article{article, year = {2010}, pages = {83-91}, keywords = {Steffensen inequality, log-convexity, mean-value theorem}, journal = {Bulletin of the Iranian Mathematical Society}, volume = {36}, number = {1}, issn = {1017-060X}, title = {Generalized Steffensen means}, keyword = {Steffensen inequality, log-convexity, mean-value theorem} }
@article{article, year = {2010}, pages = {83-91}, keywords = {Steffensen inequality, log-convexity, mean-value theorem}, journal = {Bulletin of the Iranian Mathematical Society}, volume = {36}, number = {1}, issn = {1017-060X}, title = {Generalized Steffensen means}, keyword = {Steffensen inequality, log-convexity, mean-value theorem} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font