Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 415549

On a global upper bound for Jessen’s inequality


Gavrea, Bogdan; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip;
On a global upper bound for Jessen’s inequality // ANZIAM journal, 50 (2009), 2; 246-257 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 415549 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On a global upper bound for Jessen’s inequality
(On a global upper bound for Jessen’ s inequality)

Autori
Gavrea, Bogdan ; Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip ;

Izvornik
ANZIAM journal (1446-1811) 50 (2009), 2; 246-257

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Jensen’s inequality; convex functions; positive functionals

Sažetak
In papers [3] and [4] it is derived a global upper bound for Jensen’s inequality for weighted finite sums. In this paper we will generalize this result on positive normalized functionals.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Gavrea, Bogdan; Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip;
On a global upper bound for Jessen’s inequality // ANZIAM journal, 50 (2009), 2; 246-257 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Gavrea, B., Jakšetić, J., Pečarić, J. & (2009) On a global upper bound for Jessen’s inequality. ANZIAM journal, 50 (2), 246-257.
@article{article, year = {2009}, pages = {246-257}, keywords = {Jensen’s inequality, convex functions, positive functionals}, journal = {ANZIAM journal}, volume = {50}, number = {2}, issn = {1446-1811}, title = {On a global upper bound for Jessen’s inequality}, keyword = {Jensen’s inequality, convex functions, positive functionals} }
@article{article, year = {2009}, pages = {246-257}, keywords = {Jensen’s inequality, convex functions, positive functionals}, journal = {ANZIAM journal}, volume = {50}, number = {2}, issn = {1446-1811}, title = {On a global upper bound for Jessen’ s inequality}, keyword = {Jensen’s inequality, convex functions, positive functionals} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font