Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 415521

Steffensen's means


Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Steffensen's means // Journal of Mathematical Inequalities, 2 (2008), 4; 487-498 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 415521 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Steffensen's means

Autori
Jakšetić, Julije ; Pečarić, Josip

Izvornik
Journal of Mathematical Inequalities (1846-579X) 2 (2008), 4; 487-498

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Steffensen inequality; Jensen-Steffensen inequality; monotone function; means

Sažetak
We define new means using Steffensen’ s inequality. Then we prove monotonicity of new means. Two new proofs of main result in [1] are given and conditions for Jensen-Steffensen inequality are relaxed

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Julije Jakšetić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip
Steffensen's means // Journal of Mathematical Inequalities, 2 (2008), 4; 487-498 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Jakšetić, J. & Pečarić, J. (2008) Steffensen's means. Journal of Mathematical Inequalities, 2 (4), 487-498.
@article{article, year = {2008}, pages = {487-498}, keywords = {Steffensen inequality, Jensen-Steffensen inequality, monotone function, means}, journal = {Journal of Mathematical Inequalities}, volume = {2}, number = {4}, issn = {1846-579X}, title = {Steffensen's means}, keyword = {Steffensen inequality, Jensen-Steffensen inequality, monotone function, means} }
@article{article, year = {2008}, pages = {487-498}, keywords = {Steffensen inequality, Jensen-Steffensen inequality, monotone function, means}, journal = {Journal of Mathematical Inequalities}, volume = {2}, number = {4}, issn = {1846-579X}, title = {Steffensen's means}, keyword = {Steffensen inequality, Jensen-Steffensen inequality, monotone function, means} }




Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font