Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 411118

Ruled Weingarten surfaces in the Galilean space


Milin Šipuš, Željka
Ruled Weingarten surfaces in the Galilean space // Periodica mathematica Hungarica, 56 (2008), 2; 213-225 doi:10.1007/s10998-008-6213-6 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 411118 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Ruled Weingarten surfaces in the Galilean space

Autori
Milin Šipuš, Željka

Izvornik
Periodica mathematica Hungarica (0031-5303) 56 (2008), 2; 213-225

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Galilean space; Weingarten surface; ruled surface

Sažetak
In this paper ruled Weingarten surfaces in the Galilean space are studied. Weingarten surfaces are surfaces having a nontrivial funcional relation between their Gaussian and mean curvature. Some further examples of Weingarten surfaces are described.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
016-0372785-0892 - Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (Divjak, Blaženka, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Željka Milin-Šipuš (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi www.springerlink.com www.springerlink.com

Citiraj ovu publikaciju:

Milin Šipuš, Željka
Ruled Weingarten surfaces in the Galilean space // Periodica mathematica Hungarica, 56 (2008), 2; 213-225 doi:10.1007/s10998-008-6213-6 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Milin Šipuš, Ž. (2008) Ruled Weingarten surfaces in the Galilean space. Periodica mathematica Hungarica, 56 (2), 213-225 doi:10.1007/s10998-008-6213-6.
@article{article, author = {Milin \v{S}ipu\v{s}, \v{Z}.}, year = {2008}, pages = {213-225}, DOI = {10.1007/s10998-008-6213-6}, keywords = {Galilean space, Weingarten surface, ruled surface}, journal = {Periodica mathematica Hungarica}, doi = {10.1007/s10998-008-6213-6}, volume = {56}, number = {2}, issn = {0031-5303}, title = {Ruled Weingarten surfaces in the Galilean space}, keyword = {Galilean space, Weingarten surface, ruled surface} }
@article{article, author = {Milin \v{S}ipu\v{s}, \v{Z}.}, year = {2008}, pages = {213-225}, DOI = {10.1007/s10998-008-6213-6}, keywords = {Galilean space, Weingarten surface, ruled surface}, journal = {Periodica mathematica Hungarica}, doi = {10.1007/s10998-008-6213-6}, volume = {56}, number = {2}, issn = {0031-5303}, title = {Ruled Weingarten surfaces in the Galilean space}, keyword = {Galilean space, Weingarten surface, ruled surface} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font