Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 406896

Monotone schemes for a class of nonlinear elliptic and parabolic problems


Limić, Nedžad; Rogina, Mladen
Monotone schemes for a class of nonlinear elliptic and parabolic problems // Nonlinear analysis, 11 (2010), 6; 4546-4553 doi:10.1016/j.nonrwa.2008.09.018 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 406896 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Monotone schemes for a class of nonlinear elliptic and parabolic problems

Autori
Limić, Nedžad ; Rogina, Mladen

Izvornik
Nonlinear analysis (1468-1218) 11 (2010), 6; 4546-4553

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
homogenization; elliptic operator; nonlinear parabolic PDE; divergence form; monotone scheme

Sažetak
We construct monotone numerical schemes for a class of nonlinear PDE for elliptic and initial value problems for parabolic problems. The elliptic part is closely connected to a linear elliptic operator, which we discretize by monotone schemes, and solve the nonlinear problem by iteration. We assume that the elliptic differential operator is in the divergence form, with measurable coefficients satisfying the strict ellipticity condition, and that the right-hand side is a positive Radon measure. The numerical schemes are not derived from finite difference operators approximating differential operators, but rather from a general principle which ensures the convergence of approximate solutions. The main feature of these schemes is that they possess stencils stretching far from basic grid-rectangles, thus leading to system matrices which are related to M-matrices.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
037-1193086-2771 - Numeričke metode u geofizičkim modelima (Singer, Saša, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Nedžad Limić (autor)

Avatar Url Mladen Rogina (autor)

Poveznice na cjeloviti tekst rada:

doi www.sciencedirect.com www.sciencedirect.com

Citiraj ovu publikaciju:

Limić, Nedžad; Rogina, Mladen
Monotone schemes for a class of nonlinear elliptic and parabolic problems // Nonlinear analysis, 11 (2010), 6; 4546-4553 doi:10.1016/j.nonrwa.2008.09.018 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Limić, N. & Rogina, M. (2010) Monotone schemes for a class of nonlinear elliptic and parabolic problems. Nonlinear analysis, 11 (6), 4546-4553 doi:10.1016/j.nonrwa.2008.09.018.
@article{article, year = {2010}, pages = {4546-4553}, DOI = {10.1016/j.nonrwa.2008.09.018}, keywords = {homogenization, elliptic operator, nonlinear parabolic PDE, divergence form, monotone scheme}, journal = {Nonlinear analysis}, doi = {10.1016/j.nonrwa.2008.09.018}, volume = {11}, number = {6}, issn = {1468-1218}, title = {Monotone schemes for a class of nonlinear elliptic and parabolic problems}, keyword = {homogenization, elliptic operator, nonlinear parabolic PDE, divergence form, monotone scheme} }
@article{article, year = {2010}, pages = {4546-4553}, DOI = {10.1016/j.nonrwa.2008.09.018}, keywords = {homogenization, elliptic operator, nonlinear parabolic PDE, divergence form, monotone scheme}, journal = {Nonlinear analysis}, doi = {10.1016/j.nonrwa.2008.09.018}, volume = {11}, number = {6}, issn = {1468-1218}, title = {Monotone schemes for a class of nonlinear elliptic and parabolic problems}, keyword = {homogenization, elliptic operator, nonlinear parabolic PDE, divergence form, monotone scheme} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati:





    Contrast
    Increase Font
    Decrease Font
    Dyslexic Font