Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 400709

Derivation of a model of nonlinear micropolar plate


Tambača, Josip; Velčić, Igor
Derivation of a model of nonlinear micropolar plate // Annali dell'Università di Ferrara. Sezione 7: Scienze matematiche, 54 (2008), 2; 319-333 doi:10.1007/s11565-008-0056-y (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Derivation of a model of nonlinear micropolar plate

Autori
Tambača, Josip ; Velčić, Igor

Izvornik
Annali dell'Università di Ferrara. Sezione 7: Scienze matematiche (0430-3202) 54 (2008), 2; 319-333

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Nonlinear micropolar elasticity; Plate model; Asymptotic expansion

Sažetak
In this paper we derive a two-dimensional model of nonlinear micropolar plate. We start from the equilibrium problem for the three-dimensional nonlinear micropolar elastic plate-like body with nonlinear strains and linear constitutive law. Using the asymptotic expansion we formally derive the two-dimensional problem, posed on the middle plane of the plate-like body, for the leading deformation and microrotation.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0693014-2765 - Matematička analiza kompozitnih i tankih struktura (Zvonimir Tutek, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Tambača (autor)

Avatar Url Igor Velčić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Tambača, Josip; Velčić, Igor
Derivation of a model of nonlinear micropolar plate // Annali dell'Università di Ferrara. Sezione 7: Scienze matematiche, 54 (2008), 2; 319-333 doi:10.1007/s11565-008-0056-y (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Tambača, J. & Velčić, I. (2008) Derivation of a model of nonlinear micropolar plate. Annali dell'Università di Ferrara. Sezione 7: Scienze matematiche, 54 (2), 319-333 doi:10.1007/s11565-008-0056-y.
@article{article, year = {2008}, pages = {319-333}, DOI = {10.1007/s11565-008-0056-y}, keywords = {Nonlinear micropolar elasticity, Plate model, Asymptotic expansion}, journal = {Annali dell'Universit\`{a} di Ferrara. Sezione 7: Scienze matematiche}, doi = {10.1007/s11565-008-0056-y}, volume = {54}, number = {2}, issn = {0430-3202}, title = {Derivation of a model of nonlinear micropolar plate}, keyword = {Nonlinear micropolar elasticity, Plate model, Asymptotic expansion} }

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts


Citati