Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 398219

A fast implementation of the optimal off-line algorithm for solving the k-server problem


Rudec, Tomislav; Baumgartner, Alfonzo; Manger, Robert
A fast implementation of the optimal off-line algorithm for solving the k-server problem // Mathematical communications, 14 (2009), 1; 123-138 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 398219 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
A fast implementation of the optimal off-line algorithm for solving the k-server problem

Autori
Rudec, Tomislav ; Baumgartner, Alfonzo ; Manger, Robert

Izvornik
Mathematical communications (1331-0623) 14 (2009), 1; 123-138

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
k-server problem; off-line algorithms; on-line algorithms; optimality; implementation; network flows; execution time; experiments

Sažetak
The optimal off-line algorithm for solving the k-server problem is usually implemented by network flows. In this paper, we first propose certain modifications to each step of the original network-flow implementation. Next, by experiments we demonstrate that the proposed modifications improve the speed of the algorithm. Finally, we investigate how similar ideas for improvement can also be applied to some related on-line algorithms.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika, Računarstvo



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0362980-2774 - Distribuirani algoritmi za pronalaženje optimalnih putova u grafovima (Robert Manger, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek

Profili:

Avatar Url Tomislav Rudec (autor)

Avatar Url Alfonzo Baumgartner (autor)

Avatar Url Robert Manger (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Rudec, Tomislav; Baumgartner, Alfonzo; Manger, Robert
A fast implementation of the optimal off-line algorithm for solving the k-server problem // Mathematical communications, 14 (2009), 1; 123-138 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Rudec, T., Baumgartner, A. & Manger, R. (2009) A fast implementation of the optimal off-line algorithm for solving the k-server problem. Mathematical communications, 14 (1), 123-138.
@article{article, year = {2009}, pages = {123-138}, keywords = {k-server problem, off-line algorithms, on-line algorithms, optimality, implementation, network flows, execution time, experiments}, journal = {Mathematical communications}, volume = {14}, number = {1}, issn = {1331-0623}, title = {A fast implementation of the optimal off-line algorithm for solving the k-server problem}, keyword = {k-server problem, off-line algorithms, on-line algorithms, optimality, implementation, network flows, execution time, experiments} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • INSPEC
  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts