Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 397733

Finding more perfect matchings in leapfrog fullerenes


Došlić, Tomislav
Finding more perfect matchings in leapfrog fullerenes // Journal of mathematical chemistry, 45 (2009), 1130-1136 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Finding more perfect matchings in leapfrog fullerenes

Autori
Došlić, Tomislav

Izvornik
Journal of mathematical chemistry (0259-9791) 45 (2009); 1130-1136

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Leapfrog fullerenes

Sažetak
We use some recent results on the existence of long cycles in leapfrog fullerenes to establish new exponential lower bounds on the number of perfect matchings in such graphs. The new bounds are expressed in terms of Fibonacci numbers.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0000000-2779 - Diskretna matematika i primjene (Dragutin Svrtan, )
177-0000000-0884 - Diskretni matematički modeli u kemiji (Damir Vukičević, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb

Autor s matičnim brojem:
Tomislav Došlić, (123192)

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus