Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 396640

On Jensen-McShane's inequality


Čuljak, Vera; Ivanković, Božidar; Pečarić Josip
On Jensen-McShane's inequality // Periodica Mathematica Hungarica, 58 (2009), 2; 139-154 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 396640 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On Jensen-McShane's inequality

Autori
Čuljak, Vera ; Ivanković, Božidar ; Pečarić Josip

Izvornik
Periodica Mathematica Hungarica (0031-5303) 58 (2009), 2; 139-154

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
convex functions; linear functionals; Jessen's generalization of Jensen's inequality; McShane's generalization of Jensen's inequality; Inequalities of Holder type

Sažetak
A sequence of inequalities wich include McShane's generalization of Jensen's inequality for isotonic positive linear functional and convex functions are proved and compered with results in literature. As applications some results for means are pointed out. Moreover, further inequalities of Holder type are presented.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )

Ustanove
Građevinski fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Vera Čuljak (autor)

Avatar Url Božidar Ivanković (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Čuljak, Vera; Ivanković, Božidar; Pečarić Josip
On Jensen-McShane's inequality // Periodica Mathematica Hungarica, 58 (2009), 2; 139-154 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Čuljak, V., Ivanković, B. & Pečarić Josip (2009) On Jensen-McShane's inequality. Periodica Mathematica Hungarica, 58 (2), 139-154.
@article{article, year = {2009}, pages = {139-154}, keywords = {convex functions, linear functionals, Jessen's generalization of Jensen's inequality, McShane's generalization of Jensen's inequality, Inequalities of Holder type}, journal = {Periodica Mathematica Hungarica}, volume = {58}, number = {2}, issn = {0031-5303}, title = {On Jensen-McShane's inequality}, keyword = {convex functions, linear functionals, Jessen's generalization of Jensen's inequality, McShane's generalization of Jensen's inequality, Inequalities of Holder type} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts
  • Science Citation Index Expanded (SciSearch),