Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 389332

A special nonlinear least-squares problem


Scitovski, Rudolf
A special nonlinear least-squares problem // Journal of Computational and Applied Mathematics, 53 (1994), 323-331 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 389332 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
A special nonlinear least-squares problem

Autori
Scitovski, Rudolf

Izvornik
Journal of Computational and Applied Mathematics (0377-0427) 53 (1994); 323-331

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Nonlinear least squares; Parameter estimation

Sažetak
In this paper we consider the existence of the solution of a special nonlinear least-squares problem. We find the necessary conditions on the data, which insure the existence of the optimal parameters for the asymmetric S-function in the sense of the least squares.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
165021

Ustanove:
Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek

Profili:

Avatar Url Rudolf Scitovski (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Scitovski, Rudolf
A special nonlinear least-squares problem // Journal of Computational and Applied Mathematics, 53 (1994), 323-331 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Scitovski, R. (1994) A special nonlinear least-squares problem. Journal of Computational and Applied Mathematics, 53, 323-331.
@article{article, author = {Scitovski, Rudolf}, year = {1994}, pages = {323-331}, keywords = {Nonlinear least squares, Parameter estimation}, journal = {Journal of Computational and Applied Mathematics}, volume = {53}, issn = {0377-0427}, title = {A special nonlinear least-squares problem}, keyword = {Nonlinear least squares, Parameter estimation} }
@article{article, author = {Scitovski, Rudolf}, year = {1994}, pages = {323-331}, keywords = {Nonlinear least squares, Parameter estimation}, journal = {Journal of Computational and Applied Mathematics}, volume = {53}, issn = {0377-0427}, title = {A special nonlinear least-squares problem}, keyword = {Nonlinear least squares, Parameter estimation} }

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • ACM Computing Reviews
  • Applied Mechanics Reviews
  • Boundary Elements Abstracts
  • COMPENDEX
  • Computer Abstracts
  • Current Contents/CompuMath
  • INSPEC Information Services
  • ISI Alerting Services
  • Mathematical Reviews
  • PASCAL/CNRS
  • SCISEARCH
  • Web of Science
  • Zentralblatt MATH





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font