Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 385608

An optimal 3-point quadrature formula of closed type and error bounds


Ujević, Nenad; Mijić, Lucija
An optimal 3-point quadrature formula of closed type and error bounds // Revista Colombiana de Matematicas, 42 (2008), 2; 209-220 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
An optimal 3-point quadrature formula of closed type and error bounds

Autori
Ujević, Nenad ; Mijić, Lucija

Izvornik
Revista Colombiana de Matematicas (0034-7426) 42 (2008), 2; 209-220

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Optimal quadrature formula; error inequalities; Ostrowski-like inequalities; numerical integration.

Sažetak
An optimal 3-point quadrature formula of closed type is derived. The obtained optimal quadrature formula has better estimations of error than the well- known Simpson's formula. Various error inequalities for this formula are established. Applications in numerical integration are also given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
177-1170889-3039 - Nejednakosti i numerička analiza (Nenad Ujević, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Citiraj ovu publikaciju

Ujević, Nenad; Mijić, Lucija
An optimal 3-point quadrature formula of closed type and error bounds // Revista Colombiana de Matematicas, 42 (2008), 2; 209-220 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Ujević, N. & Mijić, L. (2008) An optimal 3-point quadrature formula of closed type and error bounds. Revista Colombiana de Matematicas, 42 (2), 209-220.
@article{article, year = {2008}, pages = {209-220}, keywords = {optimal quadrature formula, error inequalities, Ostrowski-like inequalities, numerical integration.}, journal = {Revista Colombiana de Matematicas}, volume = {42}, number = {2}, issn = {0034-7426}, title = {An optimal 3-point quadrature formula of closed type and error bounds}, keyword = {optimal quadrature formula, error inequalities, Ostrowski-like inequalities, numerical integration.} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet