Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 3797

A generalization of Beck"s strong law of large numbers


Jardas, Cvetan; Sarapa, Nikola
A generalization of Beck"s strong law of large numbers // Grazer Mathematische Berichte, 328 (1996), 43-52 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
A generalization of Beck"s strong law of large numbers

Autori
Jardas, Cvetan ; Sarapa, Nikola

Izvornik
Grazer Mathematische Berichte (1016-7692) 328 (1996); 43-52

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Strongly regular matrix; Banach space; random element; measure preserving transformation; ergodic transformation

Sažetak
In this paper we generalize the well known strong law of large number due to A. Beck. Instead of usual Cesaro $(c, 1)$ summability of a sequence $(X_n, n in {; f N};)$, of independent random elements in a reflexive Banach space, we consider the problem of summability of this sequence by strongly regular matrices.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037008

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb