Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 377580

The equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space


Erjavec, Zlatko; Divjak, Blaženka
The equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space // Mathematical communications, 13 (2008), 2; 321-332 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 377580 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
The equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space

Autori
Erjavec, Zlatko ; Divjak, Blaženka

Izvornik
Mathematical communications (1331-0623) 13 (2008), 2; 321-332

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
pseudo-Galilean space; equiform differential geometry

Sažetak
In this paper the equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space is introduced. Basic invariants and a moving trihedron are described. Frenet formulas are derived and the fundamental theorem of curves in equiform geometry of pseudo-Galilean space is proved. The curves of constant curvatures are described.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
016-0372785-0892 - Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (Divjak, Blaženka, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin

Profili:

Avatar Url Blaženka Divjak (autor)

Avatar Url Zlatko Erjavec (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Erjavec, Zlatko; Divjak, Blaženka
The equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space // Mathematical communications, 13 (2008), 2; 321-332 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Erjavec, Z. & Divjak, B. (2008) The equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space. Mathematical communications, 13 (2), 321-332.
@article{article, year = {2008}, pages = {321-332}, keywords = {pseudo-Galilean space, equiform differential geometry}, journal = {Mathematical communications}, volume = {13}, number = {2}, issn = {1331-0623}, title = {The equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space}, keyword = {pseudo-Galilean space, equiform differential geometry} }
@article{article, year = {2008}, pages = {321-332}, keywords = {pseudo-Galilean space, equiform differential geometry}, journal = {Mathematical communications}, volume = {13}, number = {2}, issn = {1331-0623}, title = {The equiform differential geometry of curves in the pseudo-Galilean space}, keyword = {pseudo-Galilean space, equiform differential geometry} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • INSPEC
  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font