Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 369230

Alernative approach to discrete Hilbert's inequality with non-homogeneous kernel


Draščić, Biserka; Poganj, Tibor
Alernative approach to discrete Hilbert's inequality with non-homogeneous kernel // 4th Croatian Mathematical Congres - CroMC2008, Abstracts / Scitovski Rudolf (ur.).
Osijek: Department of Mathematics, University of Osijek, 2008. str. 25-25 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)


Naslov
Alernative approach to discrete Hilbert's inequality with non-homogeneous kernel

Autori
Draščić, Biserka ; Poganj, Tibor

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Sažeci sa skupova, sažetak, znanstveni

Izvornik
4th Croatian Mathematical Congres - CroMC2008, Abstracts / Scitovski Rudolf - Osijek : Department of Mathematics, University of Osijek, 2008, 25-25

Skup
4th Croatian Mathematical Congres - CroMC2008

Mjesto i datum
Osijek, Hrvatska, 17-20.06.2008

Vrsta sudjelovanja
Predavanje

Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija

Ključne riječi
Discrete Hilbert's inequality; Dirichlet series

Sažetak
A sharp version of celebrated Hilbert's double series theorem is given when the kernel function is non-homogeneous. The main mathematical tools are the Dirichlet series' integral represntation and the classical Hoelder inequality.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
112-2352818-2814 - Redovi uzorkovanja, Mathieuovi redovi i specijalne funkcije (Tibor Poganj, )

Ustanove
Pomorski fakultet, Rijeka