Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 342804

Closed embeddings into Lipscomb's universal space


Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš
Closed embeddings into Lipscomb's universal space // Glasnik Matematički, 42 (2007), 1; 95-108 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 342804 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Closed embeddings into Lipscomb's universal space

Autori
Ivanšić, Ivan ; Milutinović, Uroš

Izvornik
Glasnik Matematički (0017-095X) 42 (2007), 1; 95-108

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Covering dimension; embedding; closed embedding; universal space; generalized Sierpinski curve; Lipscomb's universal space; extension; complete metric space

Sažetak
In this paper we prove that if X is a complete metrizable space of dim X < n+1 and weight not exceeding \tau, then there is a closed embedding of X into the subspace L_n(\tau) of Lipscomb's one-dimensional space J(\tau) consisting of points in J(\tau)^{;n+1}; with at least one irrational coordinate. Furthermore, any map from X to J(\tau)^{;n+1}; can be approximated arbitrarily close by a closed embedding of X into L_n(\tau). Also, relative and pointed versions are obtained. In the separable case an analogous result is obtained, in which the classic triangular Sierpinski curve (homeomorphic to J(3)) is used instead of J(\aleph_0).

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0372791-2802 - Teorija dimenzije i oblika (Sibe Mardešić, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Ivan Ivanšić (autor)

Avatar Url Uroš Milutinović (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Ivanšić, Ivan; Milutinović, Uroš
Closed embeddings into Lipscomb's universal space // Glasnik Matematički, 42 (2007), 1; 95-108 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Ivanšić, I. & Milutinović, U. (2007) Closed embeddings into Lipscomb's universal space. Glasnik Matematički, 42 (1), 95-108.
@article{article, year = {2007}, pages = {95-108}, keywords = {Covering dimension, embedding, closed embedding, universal space, generalized Sierpinski curve, Lipscomb's universal space, extension, complete metric space}, journal = {Glasnik Matemati\v{c}ki}, volume = {42}, number = {1}, issn = {0017-095X}, title = {Closed embeddings into Lipscomb's universal space}, keyword = {Covering dimension, embedding, closed embedding, universal space, generalized Sierpinski curve, Lipscomb's universal space, extension, complete metric space} }

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews, Zentralblatt für Mathematik