Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 342014

On foci and asymptotes of conics in the isotropic plane


Beban-Brkić, Jelena; Šimić, Marija; Volenec, Vladimir
On foci and asymptotes of conics in the isotropic plane // Sarajevo journal of mathematics, 3 (16) (2007), 257-266 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
On foci and asymptotes of conics in the isotropic plane

Autori
Beban-Brkić, Jelena ; Šimić, Marija ; Volenec, Vladimir

Izvornik
Sarajevo journal of mathematics (1840-0655) 3 (16) (2007); 257-266

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Isotropic plane; conic section; focus

Sažetak
The paper shows that every conic with foci in the isotropic plane can be represented by the equation of the form $y^2 = \epsilon x^2 +x$, where $\epsilon \in\{; ; ; ; ; -1, 0, 1\}; ; ; ; ; $ for an ellipse, a parabola and a hyperbola with foci respectively. Using this equation some importaint properties of the foci are proved. According to duallity the properties of asymptotes of the hyperbola in the isotropic plane are valid as well.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0372785-2759 - Neasocijativne algebarske strukture i njihove primjene (Vladimir Volenec, )

Ustanove
Geodetski fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Arhitektonski fakultet, Zagreb

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts