Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 340778

There are no phantom pairs of mappings to 1-dimensional CW- complexes


Mardešić, Sibe
There are no phantom pairs of mappings to 1-dimensional CW- complexes // Bulletin of the Polish Academy of Sciences - Mathematics, 55 (2007), 365-371 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 340778 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
There are no phantom pairs of mappings to 1-dimensional CW- complexes

Autori
Mardešić, Sibe

Izvornik
Bulletin of the Polish Academy of Sciences - Mathematics (0239-7269) 55 (2007); 365-371

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
homotopy classification of mappings; 1-dimensional CW-complexes; phantom pairs of mappings; fundamental group; free group

Sažetak
Two mappings are said to form a phantom pair provided they are not homotopic although their restrictions to any compact subset are homotopic. It is proved that there are no phantom pairs of mappings between 1-dimensional CW-complexes. To obtain his result the author proves a certain theorem on free groups.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
037-0372791-2802 - Teorija dimenzije i oblika (Sibe Mardešić, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Sibe Mardešić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Mardešić, Sibe
There are no phantom pairs of mappings to 1-dimensional CW- complexes // Bulletin of the Polish Academy of Sciences - Mathematics, 55 (2007), 365-371 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Mardešić, S. (2007) There are no phantom pairs of mappings to 1-dimensional CW- complexes. Bulletin of the Polish Academy of Sciences - Mathematics, 55, 365-371.
@article{article, author = {Marde\v{s}i\'{c}, S.}, year = {2007}, pages = {365-371}, keywords = {homotopy classification of mappings, 1-dimensional CW-complexes, phantom pairs of mappings, fundamental group, free group}, journal = {Bulletin of the Polish Academy of Sciences - Mathematics}, volume = {55}, issn = {0239-7269}, title = {There are no phantom pairs of mappings to 1-dimensional CW- complexes}, keyword = {homotopy classification of mappings, 1-dimensional CW-complexes, phantom pairs of mappings, fundamental group, free group} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews, Zentralblatt für Mathematik





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font