Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 336081

On Van de Lune - Alzer's inequality


Abramovich, Shoshana; Barić, Josipa; Matić, Marko; Pečarić, Josip
On Van de Lune - Alzer's inequality // Journal of Mathematical Inequalities, 1 (2007), 4; 563-587 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 336081 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On Van de Lune - Alzer's inequality

Autori
Abramovich, Shoshana ; Barić, Josipa ; Matić, Marko ; Pečarić, Josip

Izvornik
Journal of Mathematical Inequalities (1846-579X) 1 (2007), 4; 563-587

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
sequences ; convex functions ; inequalities

Sažetak
In this paper it is shown that the inequality known in the literature as Alzer’ s inequality (1993), has already been known since 1975. and is due to Jan van de Lune. A review of different methods in proving Van de Lune - Alzer’ s inequality and generalizations in a several directions, is given. It is shown how some results and proofs can be corrected, refined and extended. New results, inspired by the generalization of Van de Lune - Alzer’ s inequality for increasing convex sequences presented by N. Elezović and J. Pečarić, are obtained.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Matić, Marko, MZOS ) ( POIROT)
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Marko Matić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Josipa Barić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Abramovich, Shoshana; Barić, Josipa; Matić, Marko; Pečarić, Josip
On Van de Lune - Alzer's inequality // Journal of Mathematical Inequalities, 1 (2007), 4; 563-587 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Abramovich, S., Barić, J., Matić, M. & Pečarić, J. (2007) On Van de Lune - Alzer's inequality. Journal of Mathematical Inequalities, 1 (4), 563-587.
@article{article, year = {2007}, pages = {563-587}, keywords = {sequences, convex functions, inequalities}, journal = {Journal of Mathematical Inequalities}, volume = {1}, number = {4}, issn = {1846-579X}, title = {On Van de Lune - Alzer's inequality}, keyword = {sequences, convex functions, inequalities} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font