Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 331279

Some special surfaces in the pseudo-Galilean space


Divjak, Blaženka; Milin-Šipuš, Željka
Some special surfaces in the pseudo-Galilean space // Acta Mathematica Hungarica, 118 (2008), 3; 209-226 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 331279 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Some special surfaces in the pseudo-Galilean space

Autori
Divjak, Blaženka ; Milin-Šipuš, Željka

Izvornik
Acta Mathematica Hungarica (0236-5294) 118 (2008), 3; 209-226

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
pseudo-Galilean space; ruled surface; generalized screw surface; Gaussian curvature; mean curvature

Sažetak
We describe some special surfaces in pseudo-Galilean spaces such as helical surfaces, ruled screw surfaces, surfaces of revolution and in particular tori of revolution. We define special surfaces and find their main properties.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
016-0372785-0892 - Diferencijalna geometrija prostora s degeneriranim i indefinitnim metrikama (Divjak, Blaženka, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Željka Milin-Šipuš (autor)

Avatar Url Blaženka Divjak (autor)

Citiraj ovu publikaciju:

Divjak, Blaženka; Milin-Šipuš, Željka
Some special surfaces in the pseudo-Galilean space // Acta Mathematica Hungarica, 118 (2008), 3; 209-226 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Divjak, B. & Milin-Šipuš, Ž. (2008) Some special surfaces in the pseudo-Galilean space. Acta Mathematica Hungarica, 118 (3), 209-226.
@article{article, year = {2008}, pages = {209-226}, keywords = {pseudo-Galilean space, ruled surface, generalized screw surface, Gaussian curvature, mean curvature}, journal = {Acta Mathematica Hungarica}, volume = {118}, number = {3}, issn = {0236-5294}, title = {Some special surfaces in the pseudo-Galilean space}, keyword = {pseudo-Galilean space, ruled surface, generalized screw surface, Gaussian curvature, mean curvature} }
@article{article, year = {2008}, pages = {209-226}, keywords = {pseudo-Galilean space, ruled surface, generalized screw surface, Gaussian curvature, mean curvature}, journal = {Acta Mathematica Hungarica}, volume = {118}, number = {3}, issn = {0236-5294}, title = {Some special surfaces in the pseudo-Galilean space}, keyword = {pseudo-Galilean space, ruled surface, generalized screw surface, Gaussian curvature, mean curvature} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • Compu-Math Citation Index
  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts
  • SCOPUS, SciSearch





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font