Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 329534

On some inequalities for p-norms


Kirmaci, U. S.; Klaričić Bakula, Milica; Özdemir, M. E.; Pečarić, Josip
On some inequalities for p-norms // Journal of inequalities in pure and applied mathematics, 9 (2008), 1; 27-1 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
On some inequalities for p-norms

Autori
Kirmaci, U. S. ; Klaričić Bakula, Milica ; Özdemir, M. E. ; Pečarić, Josip

Izvornik
Journal of inequalities in pure and applied mathematics (1443-5756) 9 (2008), 1; 27-1

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Convex functions; p-norm; Power means; Hölder's integral inequality.

Sažetak
In this paper we establish several new inequalities including p-norms for functions whose absolute values aroused to the p-th power are convex functions.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Citiraj ovu publikaciju

Kirmaci, U. S.; Klaričić Bakula, Milica; Özdemir, M. E.; Pečarić, Josip
On some inequalities for p-norms // Journal of inequalities in pure and applied mathematics, 9 (2008), 1; 27-1 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Kirmaci, U., Klaričić Bakula, M., Özdemir, M. & Pečarić, J. (2008) On some inequalities for p-norms. Journal of inequalities in pure and applied mathematics, 9 (1), 27-1.
@article{article, year = {2008}, pages = {27-1-27-8}, keywords = {Convex functions, p-norm, Power means, H\"{o}lder's integral inequality.}, journal = {Journal of inequalities in pure and applied mathematics}, volume = {9}, number = {1}, issn = {1443-5756}, title = {On some inequalities for p-norms}, keyword = {Convex functions, p-norm, Power means, H\"{o}lder's integral inequality.} }

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts