Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 323933

On an inequality for divided differences


Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
On an inequality for divided differences // Asian-European Journal of Mathematics, 1 (2008), 1; 113-120 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 323933 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On an inequality for divided differences

Autori
Pečarić, Josip ; Rodić Lipanović, Mirna

Izvornik
Asian-European Journal of Mathematics (1793-5571) 1 (2008), 1; 113-120

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
divided difference; difference of integral means

Sažetak
The main purpose of this paper is to give the generalization and improvement of the result given in [A.I.Kechriniotis, N.D.Assimakis: On the inequality of the difference of two integral means and applications for pdfs, J.Inequal.Pure and Appl.Math., 8(1) (2007), Art.10, 6 pp.] on the inequality of the difference of two integral means which can also be represented as the difference of two divided differences.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Pečarić, Josip; Rodić Lipanović, Mirna
On an inequality for divided differences // Asian-European Journal of Mathematics, 1 (2008), 1; 113-120 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Pečarić, J. & Rodić Lipanović, M. (2008) On an inequality for divided differences. Asian-European Journal of Mathematics, 1 (1), 113-120.
@article{article, year = {2008}, pages = {113-120}, keywords = {divided difference, difference of integral means}, journal = {Asian-European Journal of Mathematics}, volume = {1}, number = {1}, issn = {1793-5571}, title = {On an inequality for divided differences}, keyword = {divided difference, difference of integral means} }
@article{article, year = {2008}, pages = {113-120}, keywords = {divided difference, difference of integral means}, journal = {Asian-European Journal of Mathematics}, volume = {1}, number = {1}, issn = {1793-5571}, title = {On an inequality for divided differences}, keyword = {divided difference, difference of integral means} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font