Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 323932

Hermite-Hadamard type inequalities for Stolarsky and related means


Pečarić, Josip; Perić, Ivan; Rodić Lipanović, Mirna
Hermite-Hadamard type inequalities for Stolarsky and related means // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 503 (2009), 16; 69-86 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 323932 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Hermite-Hadamard type inequalities for Stolarsky and related means

Autori
Pečarić, Josip ; Perić, Ivan ; Rodić Lipanović, Mirna

Izvornik
Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti (1845-4100) 503 (2009), 16; 69-86

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Hermite-Hadamard inequality ; means

Sažetak
Some theorems of the Jensen type for certain classes of means are given in [C.E.M.Pearce, J.Pečarić: Some theorems of Jensen type for generalized logarithmic means, Rev.Roumaine Math. Pures Appl., 40 (1995), 9-10, 789-795.]. Some further generalizations and further applications of these results are presented here.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
MZOS-058-1170889-1050 - Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (Perić, Ivan, MZOS ) ( POIROT)
MZOS-117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju:

Pečarić, Josip; Perić, Ivan; Rodić Lipanović, Mirna
Hermite-Hadamard type inequalities for Stolarsky and related means // Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 503 (2009), 16; 69-86 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Pečarić, J., Perić, I. & Rodić Lipanović, M. (2009) Hermite-Hadamard type inequalities for Stolarsky and related means. Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matematičke, fizičke i kemijske znanosti. Matematičke znanosti, 503 (16), 69-86.
@article{article, year = {2009}, pages = {69-86}, keywords = {Hermite-Hadamard inequality, means}, journal = {Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matemati\v{c}ke, fizi\v{c}ke i kemijske znanosti. Matemati\v{c}ke znanosti}, volume = {503}, number = {16}, issn = {1845-4100}, title = {Hermite-Hadamard type inequalities for Stolarsky and related means}, keyword = {Hermite-Hadamard inequality, means} }
@article{article, year = {2009}, pages = {69-86}, keywords = {Hermite-Hadamard inequality, means}, journal = {Rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Razred za matemati\v{c}ke, fizi\v{c}ke i kemijske znanosti. Matemati\v{c}ke znanosti}, volume = {503}, number = {16}, issn = {1845-4100}, title = {Hermite-Hadamard type inequalities for Stolarsky and related means}, keyword = {Hermite-Hadamard inequality, means} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font