Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 322435

A method for solving nonlinear equations


Ujević, Nenad
A method for solving nonlinear equations // Applied Mathematics and Computation, 174 (2006), 2; 1416-1426 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
A method for solving nonlinear equations

Autori
Ujević, Nenad

Izvornik
Applied Mathematics and Computation (0096-3003) 174 (2006), 2; 1416-1426

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Iterative method; nonlinear equations; single variable

Sažetak
A method for solving nonlinear equations is derived. It is shown that it can be better than the well-known Newton method.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0023001

Ustanove
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split

Autor s matičnim brojem:
Nenad Ujević, (113461)

Citiraj ovu publikaciju

Ujević, Nenad
A method for solving nonlinear equations // Applied Mathematics and Computation, 174 (2006), 2; 1416-1426 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Ujević, N. (2006) A method for solving nonlinear equations. Applied Mathematics and Computation, 174 (2), 1416-1426.
@article{article, author = {Ujevi\'{c}, N.}, year = {2006}, pages = {1416-1426}, keywords = {iterative method, nonlinear equations, single variable}, journal = {Applied Mathematics and Computation}, volume = {174}, number = {2}, issn = {0096-3003}, title = {A method for solving nonlinear equations}, keyword = {iterative method, nonlinear equations, single variable} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews