Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 321563

Jensen-Steffensen's and related inequalities for superquadratic functions


Abramovich, Shoshana; Banić, Senka; Matić, Marko; Pečarić Josip
Jensen-Steffensen's and related inequalities for superquadratic functions // Mathematical Inequalities & Applications, 11 (2008), 1; 23-41 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 321563 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Jensen-Steffensen's and related inequalities for superquadratic functions

Autori
Abramovich, Shoshana ; Banić, Senka ; Matić, Marko ; Pečarić Josip

Izvornik
Mathematical Inequalities & Applications (1331-4343) 11 (2008), 1; 23-41

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Jensen's inequality; Jensen-Steffensen's inequality; Slater-Pečarić's inequality; superquadratic functions.

Sažetak
Refinements of Jensen-Steffensen's inequality, Slater-Pečarić's inequality and majorization theorems for superquadratic functions are presented.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Matić, Marko, MZOS ) ( POIROT)
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, Split,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Profili:

Avatar Url Marko Matić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Senka Banić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Abramovich, Shoshana; Banić, Senka; Matić, Marko; Pečarić Josip
Jensen-Steffensen's and related inequalities for superquadratic functions // Mathematical Inequalities & Applications, 11 (2008), 1; 23-41 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Abramovich, S., Banić, S., Matić, M. & Pečarić Josip (2008) Jensen-Steffensen's and related inequalities for superquadratic functions. Mathematical Inequalities & Applications, 11 (1), 23-41.
@article{article, year = {2008}, pages = {23-41}, keywords = {Jensen's inequality, Jensen-Steffensen's inequality, Slater-Pe\v{c}ari\'{c}'s inequality, superquadratic functions.}, journal = {Mathematical Inequalities and Applications}, volume = {11}, number = {1}, issn = {1331-4343}, title = {Jensen-Steffensen's and related inequalities for superquadratic functions}, keyword = {Jensen's inequality, Jensen-Steffensen's inequality, Slater-Pe\v{c}ari\'{c}'s inequality, superquadratic functions.} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font