Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 320668

On an integration-by-parts formula for measures


Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko
On an integration-by-parts formula for measures // Journal of Inequalities in Pure and Applied Mathematics, 8 (2007), 4; 1-13 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 320668 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On an integration-by-parts formula for measures

Autori
Čivljak, Ambroz ; Dedić, Ljuban ; Matić, Marko

Izvornik
Journal of Inequalities in Pure and Applied Mathematics (1443-5756) 8 (2007), 4; 1-13

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
integration-by-parts formula; harmonic sequences; inequalities

Sažetak
An integration-by-parts formula, involving finite Borel measures supported by intervals on real line, is proved. Some applications to Ostrowski-type and Grüss-type inequalities are presented.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
177-1170889-3039 - Nejednakosti i numerička analiza
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Matić, Marko, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Profili:

Avatar Url Marko Matić (autor)

Avatar Url Ambroz Čivljak (autor)

Avatar Url Ljuban Dedić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Čivljak, Ambroz; Dedić, Ljuban; Matić, Marko
On an integration-by-parts formula for measures // Journal of Inequalities in Pure and Applied Mathematics, 8 (2007), 4; 1-13 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Čivljak, A., Dedić, L. & Matić, M. (2007) On an integration-by-parts formula for measures. Journal of Inequalities in Pure and Applied Mathematics, 8 (4), 1-13.
@article{article, year = {2007}, pages = {1-13}, keywords = {integration-by-parts formula, harmonic sequences, inequalities}, journal = {Journal of Inequalities in Pure and Applied Mathematics}, volume = {8}, number = {4}, issn = {1443-5756}, title = {On an integration-by-parts formula for measures}, keyword = {integration-by-parts formula, harmonic sequences, inequalities} }

Časopis indeksira:


  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font