Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 320662

Error inequalities for an optimal quadrature formula


Ujević, Nenad
Error inequalities for an optimal quadrature formula // Journal of Applied Mathematics and Computing, 24 (2007), 1-2; 65-79 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Error inequalities for an optimal quadrature formula

Autori
Ujević, Nenad

Izvornik
Journal of Applied Mathematics and Computing (1598-5865) 24 (2007), 1-2; 65-79

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Corrected formula; error inequalities; numerical integration; optimal quadrature formula

Sažetak
An optimal 3-point quadrature formula of closed type is derived. It is shown that the optimal quadrature formula has a better error bound than the well-known Simpson's rule. A corrected formula is also considered. Various error inequalities for these formulas are established. Applications in numerical integration are given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
177-1170889-3039 - Nejednakosti i numerička analiza (Nenad Ujević, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Autor s matičnim brojem:
Nenad Ujević, (113461)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews