Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 308738

Some mean-value theorems of the Cauchy type


Pečarić, Josip E.; Rodić Lipanović, Mirna; Srivastava, H.M.
Some mean-value theorems of the Cauchy type // Fractional Calculus and Applied Analysis, 9 (2006), 2; 143-158 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 308738 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Some mean-value theorems of the Cauchy type

Autori
Pečarić, Josip E. ; Rodić Lipanović, Mirna ; Srivastava, H.M.

Izvornik
Fractional Calculus and Applied Analysis (1311-0454) 9 (2006), 2; 143-158

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Mean-value theorems; Jensen's inequality; quasi-arithmetic mean; power mean; Tobey mean; Stolarsky-Tobey mean; functional Stolarsky mean; symmetric mean; Whiteley mean

Sažetak
Some mean-value theorems of the Cauchy type, which are connected with Jensen's inequality are given in [A.McD.Mercer: Some new inequalities involving elementary mean values, J. Math. Anal. Appl. 229 (1999) 677-681.] in discrete form and in [J.E.Pečarić, I.Perić, H.M.Srivastava: A family of the Cauchy type mean-value theorems, J. Math. Anal. Appl. 306 (2005) 730-739.] in integral form. Several further generalizations and applications of these results are presented here.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Pečarić, Josip, MZOS ) ( POIROT)

Ustanove:
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Mirna Rodić (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Citiraj ovu publikaciju:

Pečarić, Josip E.; Rodić Lipanović, Mirna; Srivastava, H.M.
Some mean-value theorems of the Cauchy type // Fractional Calculus and Applied Analysis, 9 (2006), 2; 143-158 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Pečarić, J., Rodić Lipanović, M. & Srivastava, H. (2006) Some mean-value theorems of the Cauchy type. Fractional Calculus and Applied Analysis, 9 (2), 143-158.
@article{article, year = {2006}, pages = {143-158}, keywords = {Mean-value theorems, Jensen's inequality, quasi-arithmetic mean, power mean, Tobey mean, Stolarsky-Tobey mean, functional Stolarsky mean, symmetric mean, Whiteley mean}, journal = {Fractional Calculus and Applied Analysis}, volume = {9}, number = {2}, issn = {1311-0454}, title = {Some mean-value theorems of the Cauchy type}, keyword = {Mean-value theorems, Jensen's inequality, quasi-arithmetic mean, power mean, Tobey mean, Stolarsky-Tobey mean, functional Stolarsky mean, symmetric mean, Whiteley mean} }
@article{article, year = {2006}, pages = {143-158}, keywords = {Mean-value theorems, Jensen's inequality, quasi-arithmetic mean, power mean, Tobey mean, Stolarsky-Tobey mean, functional Stolarsky mean, symmetric mean, Whiteley mean}, journal = {Fractional Calculus and Applied Analysis}, volume = {9}, number = {2}, issn = {1311-0454}, title = {Some mean-value theorems of the Cauchy type}, keyword = {Mean-value theorems, Jensen's inequality, quasi-arithmetic mean, power mean, Tobey mean, Stolarsky-Tobey mean, functional Stolarsky mean, symmetric mean, Whiteley mean} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka::


  • MathSciNet
  • Zentrallblatt für Mathematik/Mathematical Abstracts





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font