Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 299927

Generalized Hadamard's inequalities based on general Euler 4-point formulae


Klaričić Bakula, Milica; Pečarić, Josip
Generalized Hadamard's inequalities based on general Euler 4-point formulae // Australian & New Zealand Industrial and Applied Mathematics Journal, 48 (2007), 387-404 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Generalized Hadamard's inequalities based on general Euler 4-point formulae

Autori
Klaričić Bakula, Milica ; Pečarić, Josip

Izvornik
Australian & New Zealand Industrial and Applied Mathematics Journal (1446-1811/07) 48 (2007); 387-404

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Euler formulae; quadrature rules; Hadamard's inequalities; convex functions

Sažetak
General closed 4-point quadrature rule based on Euler-type identities is presented. We use this rule to prove a generalization of Hadamard's inequalities for (2r)-convex functions (r≥ 1).

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb,
Prirodoslovno-matematički fakultet, Split

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews