Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 279528

Refinements of Jensen's inequality of Mercer's type for operator convex functions


Matković, Anita; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Refinements of Jensen's inequality of Mercer's type for operator convex functions // Mathematical Inequalities and Applications, 11 (2008), 1; 113-126 doi:10.7153/mia-11-07 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Refinements of Jensen's inequality of Mercer's type for operator convex functions

Autori
Matković, Anita ; Pečarić, Josip ; Perić, Ivan

Izvornik
Mathematical Inequalities and Applications (1331-4343) 11 (2008), 1; 113-126

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Jensen's inequality ; operator convex functions ; monotonicity ; power means ; quasi-arithmetic means

Sažetak
Refinements of Jensen's inequality for operator convex functions, which are generalizations of Mercer's result, are proved. Obtained results are used to refine monotonicity properties for power means of Mercer's type, and a comparision theorem for quasi-arithmetic means of Mercer's type for operators.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
058-1170889-1050 - Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (Ivan Perić, )
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )
177-1170889-1287 - Konveksne funkcije i primjene (Marko Matić, )

Ustanove
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split,
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Anita Matković (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Matković, Anita; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Refinements of Jensen's inequality of Mercer's type for operator convex functions // Mathematical Inequalities and Applications, 11 (2008), 1; 113-126 doi:10.7153/mia-11-07 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Matković, A., Pečarić, J. & Perić, I. (2008) Refinements of Jensen's inequality of Mercer's type for operator convex functions. Mathematical Inequalities and Applications, 11 (1), 113-126 doi:10.7153/mia-11-07.
@article{article, year = {2008}, pages = {113-126}, DOI = {10.7153/mia-11-07}, keywords = {Jensen's inequality, operator convex functions, monotonicity, power means, quasi-arithmetic means}, journal = {Mathematical Inequalities and Applications}, doi = {10.7153/mia-11-07}, volume = {11}, number = {1}, issn = {1331-4343}, title = {Refinements of Jensen's inequality of Mercer's type for operator convex functions}, keyword = {Jensen's inequality, operator convex functions, monotonicity, power means, quasi-arithmetic means} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews


Citati