Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 279104

Estimates for the Gauss 4-point formula for functions with low degree of smoothness


Franjić, Iva; Perić, Ivan; Pečarić, Josip
Estimates for the Gauss 4-point formula for functions with low degree of smoothness // Applied Mathematics Letters, 20 (2007), 1; 1-6 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Estimates for the Gauss 4-point formula for functions with low degree of smoothness

Autori
Franjić, Iva ; Perić, Ivan ; Pečarić, Josip

Izvornik
Applied Mathematics Letters (0893-9659) 20 (2007), 1; 1-6

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Gauss quadrature formulae; Bernoulli polynomials; extended Euler formulae

Sažetak
The aim of this work is to derive the Gauss four-point quadrature formula using Euler-type identities. The advantage of this approach is that it enables us to obtain estimates of the error for functions with low degree of smoothness and also to produce quadrature formulae which contain values of derivatives at the end points of the interval.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
058-1170889-1050 - Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (Ivan Perić, )
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Avatar Url Iva Franjić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Franjić, Iva; Perić, Ivan; Pečarić, Josip
Estimates for the Gauss 4-point formula for functions with low degree of smoothness // Applied Mathematics Letters, 20 (2007), 1; 1-6 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Franjić, I., Perić, I. & Pečarić, J. (2007) Estimates for the Gauss 4-point formula for functions with low degree of smoothness. Applied Mathematics Letters, 20 (1), 1-6.
@article{article, year = {2007}, pages = {1-6}, keywords = {Gauss quadrature formulae, Bernoulli polynomials, extended Euler formulae}, journal = {Applied Mathematics Letters}, volume = {20}, number = {1}, issn = {0893-9659}, title = {Estimates for the Gauss 4-point formula for functions with low degree of smoothness}, keyword = {Gauss quadrature formulae, Bernoulli polynomials, extended Euler formulae} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews