Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 279017

Weighted generalizations of Iyengar type inequalities


Franjić, Iva; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Weighted generalizations of Iyengar type inequalities // Indian Journal of Pure and Applied Mathematics, 38 (2007), 4; 291-304 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
Weighted generalizations of Iyengar type inequalities

Autori
Franjić, Iva ; Pečarić, Josip ; Perić, Ivan

Izvornik
Indian Journal of Pure and Applied Mathematics (0019-5588) 38 (2007), 4; 291-304

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Iyengar's inequality; Lipschitz functions; weighted inequalities; Ostrowski's inequality

Sažetak
Weighted Iyengar type inequalities for functions whose higher derivatives satisfy the Lipschitz condition are given. These results generalize results obtained in [G.V.Milovanović, O nekim funkcionalnim nejednakostima, Univ.Beograd. Publ. Elektrotehn. Fak., Ser. Mat. Fiz. 599(1977), 1-59. ], [G.V.Milovanović, J.Pečarić, Some considerations on Iyengar's inequality and some related applications, Univ.Beograd. Publ. Elektrotehn. Fak., Ser. Mat. Fiz. 544 - 576 (1976), 166-170.] and [A.Guessab, G.Schmeisser, Sharp integral inequalities of the Hermite- Hadamard type, Journal of Approximation Theory 115(2), (2002), 260-288.].

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
058-1170889-1050 - Ocjene za funkcionale na prostorima funkcija (Ivan Perić, )
117-1170889-0888 - Generalne nejednakosti i primjene (Josip Pečarić, )

Ustanove
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Avatar Url Iva Franjić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Franjić, Iva; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Weighted generalizations of Iyengar type inequalities // Indian Journal of Pure and Applied Mathematics, 38 (2007), 4; 291-304 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Franjić, I., Pečarić, J. & Perić, I. (2007) Weighted generalizations of Iyengar type inequalities. Indian Journal of Pure and Applied Mathematics, 38 (4), 291-304.
@article{article, year = {2007}, pages = {291-304}, keywords = {Iyengar's inequality, Lipschitz functions, weighted inequalities, Ostrowski's inequality}, journal = {Indian Journal of Pure and Applied Mathematics}, volume = {38}, number = {4}, issn = {0019-5588}, title = {Weighted generalizations of Iyengar type inequalities}, keyword = {Iyengar's inequality, Lipschitz functions, weighted inequalities, Ostrowski's inequality} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • MathSciNet