Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 277125

Generalization of an IMO inequality


Čerin, Zvonko; Vlah, Silvija
Generalization of an IMO inequality // Far East Journal of Mathematical Sciences, 22 (2006), 2; 205-212 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 277125 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
Generalization of an IMO inequality

Autori
Čerin, Zvonko ; Vlah, Silvija

Izvornik
Far East Journal of Mathematical Sciences (0972-0871) 22 (2006), 2; 205-212

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
inequality; 42nd International Mathematical Olympiad; substitution; derivatives; extreme values

Sažetak
We give an improvement of the inequality for four positive real numbers whose special case was given as a problem of the 42nd International Mathematical Olympiad.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
0037112

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Zvonko Čerin (autor)

Avatar Url Silvija Vlah Jerić (autor)


Citiraj ovu publikaciju

Čerin, Zvonko; Vlah, Silvija
Generalization of an IMO inequality // Far East Journal of Mathematical Sciences, 22 (2006), 2; 205-212 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Čerin, Z. & Vlah, S. (2006) Generalization of an IMO inequality. Far East Journal of Mathematical Sciences, 22 (2), 205-212.
@article{article, year = {2006}, pages = {205-212}, keywords = {inequality, 42nd International Mathematical Olympiad, substitution, derivatives, extreme values}, journal = {Far East Journal of Mathematical Sciences}, volume = {22}, number = {2}, issn = {0972-0871}, title = {Generalization of an IMO inequality}, keyword = {inequality, 42nd International Mathematical Olympiad, substitution, derivatives, extreme values} }
@article{article, year = {2006}, pages = {205-212}, keywords = {inequality, 42nd International Mathematical Olympiad, substitution, derivatives, extreme values}, journal = {Far East Journal of Mathematical Sciences}, volume = {22}, number = {2}, issn = {0972-0871}, title = {Generalization of an IMO inequality}, keyword = {inequality, 42nd International Mathematical Olympiad, substitution, derivatives, extreme values} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font