Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 274746

An integral inequality for convex functions and applications in numerical integration


Ujević, Nenad
An integral inequality for convex functions and applications in numerical integration // Applied Mathematics E-Notes, 5 (2005), 253-260 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
An integral inequality for convex functions and applications in numerical integration

Autori
Ujević, Nenad

Izvornik
Applied Mathematics E-Notes (1607-2510) 5 (2005); 253-260

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Integral inequality; quadrature formulas; error inequalities; numerical integration

Sažetak
A general integral inequality for convex functions is derived. New error bounds for the midpoint, trapezoid, averaged midpoint-trapezoid and Simpson's quadrature rules are obtained. Applications in numerical integration are also given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0023001

Ustanove
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split

Autor s matičnim brojem:
Nenad Ujević, (113461)

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews