Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 266407

On reverse integral mean inequalites


Mond, Bertram; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
On reverse integral mean inequalites // Houston Journal of Mathematics, 32 (2006), 1; 167-181 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


Naslov
On reverse integral mean inequalites

Autori
Mond, Bertram ; Pečarić, Josip ; Perić, Ivan

Izvornik
Houston Journal of Mathematics (0362-1588) 32 (2006), 1; 167-181

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
wieghted power means; reverse integral mean inequalities; Hardy's inequality; monotonous in mean functions

Sažetak
If f is a positive integrable function, then it is well-known that for even numbers p and q, q<=p, the ratio of the p-power integral mean of f by the q-power integral mean is greater than or equal to 1. Different authors have given reverse inequalites for this ratio. Here we present various upper bounds for this ratio for a wider class of weighted power means and functions. These results are extensions of results of Muckenhoupt, Nania and Alzer.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037119
0117014

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Mond, Bertram; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
On reverse integral mean inequalites // Houston Journal of Mathematics, 32 (2006), 1; 167-181 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Mond, B., Pečarić, J. & Perić, I. (2006) On reverse integral mean inequalites. Houston Journal of Mathematics, 32 (1), 167-181.
@article{article, year = {2006}, pages = {167-181}, keywords = {wieghted power means, reverse integral mean inequalities, Hardy's inequality, monotonous in mean functions}, journal = {Houston Journal of Mathematics}, volume = {32}, number = {1}, issn = {0362-1588}, title = {On reverse integral mean inequalites}, keyword = {wieghted power means, reverse integral mean inequalities, Hardy's inequality, monotonous in mean functions} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews