Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 266380

A multidimensional generalization of the Lupas-Ostrowski inequality


Pečarić, Josip; Perić, Ivan
A multidimensional generalization of the Lupas-Ostrowski inequality // Acta Universitatis Szegediensis. Acta Scientiarum Mathematicarum. Univ. Szeged, Szeged., 72 (2006), 65-72 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
A multidimensional generalization of the Lupas-Ostrowski inequality

Autori
Pečarić, Josip ; Perić, Ivan

Izvornik
Acta Universitatis Szegediensis. Acta Scientiarum Mathematicarum. Univ. Szeged, Szeged. (0001-6969) 72 (2006); 65-72

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Lupas-Ostrowski inequality; Chebyshev functional; Fourier expansion; Poincare type inequality

Sažetak
The multidimensional generalization of the Lupas-Ostrowski inequality, bounding the Chebyshev functional for the functions whose derivatives are square integrable, is given.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037119
0117014

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Pečarić, Josip; Perić, Ivan
A multidimensional generalization of the Lupas-Ostrowski inequality // Acta Universitatis Szegediensis. Acta Scientiarum Mathematicarum. Univ. Szeged, Szeged., 72 (2006), 65-72 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Pečarić, J. & Perić, I. (2006) A multidimensional generalization of the Lupas-Ostrowski inequality. Acta Universitatis Szegediensis. Acta Scientiarum Mathematicarum. Univ. Szeged, Szeged., 72, 65-72.
@article{article, year = {2006}, pages = {65-72}, keywords = {Lupas-Ostrowski inequality, Chebyshev functional, Fourier expansion, Poincare type inequality}, journal = {Acta Universitatis Szegediensis. Acta Scientiarum Mathematicarum. Univ. Szeged, Szeged.}, volume = {72}, issn = {0001-6969}, title = {A multidimensional generalization of the Lupas-Ostrowski inequality}, keyword = {Lupas-Ostrowski inequality, Chebyshev functional, Fourier expansion, Poincare type inequality} }

Časopis indeksira:


  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Emerging Sources Citation Index (ESCI)


Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews