Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 26101

On some inequalities for entropies of discrete probability distributions


Jardas, Cvetan; Pečarić, Josip; Roki, Rajko; Sarapa, Nikola
On some inequalities for entropies of discrete probability distributions // Journal of the Australian Mathematical Society. Series B. Applied mathematics, 40 (1999), 4; 535-541 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)


CROSBI ID: 26101 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca

Naslov
On some inequalities for entropies of discrete probability distributions

Autori
Jardas, Cvetan ; Pečarić, Josip ; Roki, Rajko ; Sarapa, Nikola

Izvornik
Journal of the Australian Mathematical Society. Series B. Applied mathematics (0334-2700) 40 (1999), 4; 535-541

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Sažetak
In this paper we prove some inequalities for finite sums and infinite series with positive terms. As an application of these results we obtain some inequalities for entropies of discrete probability distributions.

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekti:
037008
117006

Ustanove:
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb

Profili:

Avatar Url Rajko Roki (autor)

Avatar Url Nikola Sarapa (autor)

Avatar Url Cvetan Jardas (autor)

Avatar Url Josip Pečarić (autor)


Citiraj ovu publikaciju

Jardas, Cvetan; Pečarić, Josip; Roki, Rajko; Sarapa, Nikola
On some inequalities for entropies of discrete probability distributions // Journal of the Australian Mathematical Society. Series B. Applied mathematics, 40 (1999), 4; 535-541 (međunarodna recenzija, članak, znanstveni)
Jardas, C., Pečarić, J., Roki, R. & Sarapa, N. (1999) On some inequalities for entropies of discrete probability distributions. Journal of the Australian Mathematical Society. Series B. Applied mathematics, 40 (4), 535-541.
@article{article, year = {1999}, pages = {535-541}, keywords = {}, journal = {Journal of the Australian Mathematical Society. Series B. Applied mathematics}, volume = {40}, number = {4}, issn = {0334-2700}, title = {On some inequalities for entropies of discrete probability distributions}, keyword = {} }
@article{article, year = {1999}, pages = {535-541}, keywords = {}, journal = {Journal of the Australian Mathematical Society. Series B. Applied mathematics}, volume = {40}, number = {4}, issn = {0334-2700}, title = {On some inequalities for entropies of discrete probability distributions}, keyword = {} }

Časopis indeksira:


  • Current Contents Connect (CCC)
  • Web of Science Core Collection (WoSCC)
    • Science Citation Index Expanded (SCI-EXP)
    • SCI-EXP, SSCI i/ili A&HCI
  • Scopus





Contrast
Increase Font
Decrease Font
Dyslexic Font