Pretražite po imenu i prezimenu autora, mentora, urednika, prevoditelja

Napredna pretraga

Pregled bibliografske jedinice broj: 244245

Iyengar type estimate of error in trapezoidal rule


Franjić, Iva; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Iyengar type estimate of error in trapezoidal rule // International Journal of Pure and Applied Mathematics, 26 (2006), 3; 285-295 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)


Naslov
Iyengar type estimate of error in trapezoidal rule

Autori
Franjić, Iva ; Pečarić, Josip ; Perić, Ivan

Izvornik
International Journal of Pure and Applied Mathematics (1311-8080) 26 (2006), 3; 285-295

Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u časopisima, članak, znanstveni

Ključne riječi
Iyengar's inequality; Steffensen's inequality; trapezoidal rule; bounded higher derivatives

Sažetak
Using Hayashi's inequality, weighted Iyengar type inequality for functions with bounded higher derivatives is derived. This result generalizes results obtained in [P.Cerone, Generalised trapezoidal rules with error involving bounds of the n-th derivative, Math.Inequal.Appl. 5(3) (2002), 451-462] and [H.Gauchman, Some integral inequalities involving Taylor's remainder.I, Journal of Inequalities in Pure and Applied Mathematics, 3(2), Article 26, (2002)]. It also improves estimation obtained in [F.Qi, Inequalities for a weighted integral, Advanced Studies in Contemporary Mathematics (Kyungshang), 4(2) (2002), 93-101].

Izvorni jezik
Engleski

Znanstvena područja
Matematika



POVEZANOST RADA


Projekt / tema
0037119
0117014

Ustanove
Prirodoslovno-matematički fakultet, Matematički odjel, Zagreb,
Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb

Profili:

Avatar Url Josip Pečarić (autor)

Avatar Url Ivan Perić (autor)

Avatar Url Iva Franjić (autor)

Citiraj ovu publikaciju

Franjić, Iva; Pečarić, Josip; Perić, Ivan
Iyengar type estimate of error in trapezoidal rule // International Journal of Pure and Applied Mathematics, 26 (2006), 3; 285-295 (podatak o recenziji nije dostupan, članak, znanstveni)
Franjić, I., Pečarić, J. & Perić, I. (2006) Iyengar type estimate of error in trapezoidal rule. International Journal of Pure and Applied Mathematics, 26 (3), 285-295.
@article{article, year = {2006}, pages = {285-295}, keywords = {Iyengar's inequality, Steffensen's inequality, trapezoidal rule, bounded higher derivatives}, journal = {International Journal of Pure and Applied Mathematics}, volume = {26}, number = {3}, issn = {1311-8080}, title = {Iyengar type estimate of error in trapezoidal rule}, keyword = {Iyengar's inequality, Steffensen's inequality, trapezoidal rule, bounded higher derivatives} }

Uključenost u ostale bibliografske baze podataka:


  • Mathematical Reviews