Pregled bibliografske jedinice broj: 228820
Importance of information technology for human resources management : Model of electronic communication in HRM
Importance of information technology for human resources management : Model of electronic communication in HRM // International Conference on Information and Intelligent Systems : proceedings
Varaždin: Faculty of Organization and Informatics, 2005. str. 221-228 (predavanje, međunarodna recenzija, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni)
CROSBI ID: 228820 Za ispravke kontaktirajte CROSBI podršku putem web obrasca
Naslov
Importance of information technology for human resources management : Model of electronic communication in HRM
Autori
Đuras, Senko ; Klačmer, Marina
Vrsta, podvrsta i kategorija rada
Radovi u zbornicima skupova, cjeloviti rad (in extenso), znanstveni
Izvornik
International Conference on Information and Intelligent Systems : proceedings
/ - Varaždin : Faculty of Organization and Informatics, 2005, 221-228
Skup
International Conference on Information and Intelligent Systems
Mjesto i datum
Varaždin, Hrvatska, 21.09.2005. - 23.09.2005
Vrsta sudjelovanja
Predavanje
Vrsta recenzije
Međunarodna recenzija
Ključne riječi
project management; automated communication; information technology
Sažetak
Upravljanje ljudskim potencijalima u velikoj mjeri počiva na kvalitetnoj komunikaciji, koja podrazumijeva brze i efikasne komunikacijske kanale. Potreba za takvom komunikacijom najizraženija je kod rada na projektima. Kako je danas gotovo nezamisliv efikasan rad na projektu bez potpore računala, od programskih rješenja kojima potpomažemo planiranje i vođenje projekata očekuju se rješenja koja će ubrzati i komunikaciju projektnog menadžera i članova tima, a i članova tima međusobno. Programski alati koji olakšavaju komunikaciju tijekom rada na projektu najčešće problem automatizirane komunikacije dijele na 4 dijela: planiranje komunikacije, distribucija informacija, izvještavanje o napretku i administrativno bilježenje. MS Project, jedan od najviše korištenih alata za podršku upravljanja projektima, svojim korisnicima omogućuje automatizaciju svakog od navedena 4 aspekta komunikacije. Tehnologija koju MS Project koristi za automatizaciju komunikacijskog procesa zanimljiva je s aspekta upravljanja ljudskim potencijalima kao i s aspekta tehničke izvedivosti. U ovom radu naglasak će biti na naprednim komunikacijskim mogućnostima MS Project-a, analizi funkcionalnosti tih rješenja i njihovom utjecaju na funkciju upravljanja ljudskim potencijalima. Temeljem saznanja dobivenih istraživanjem stanja automatskog komuniciranja u nekim većim hrvatskim tvrtkama izradit će se prijedlog modela automatiziranog komuniciranja.
Izvorni jezik
Engleski
Znanstvena područja
Informacijske i komunikacijske znanosti
POVEZANOST RADA
Projekti:
0016018
Ustanove:
Fakultet organizacije i informatike, Varaždin
Profili:
Marina Klačmer Čalopa
(autor)